Obchod s jachtařským vybavením

O nás

Jsme rodinná firma s dlouhodobou jachtařskou stopou. Jachtingem žili již moji dědečkové, kteří působili v jachtařských klubech na Seči a v Brně. V té době, éře komunismu, bylo prakticky nemožné obstarat si v zahraničí novou loď, proto si dědečkové ve volném čase stavěli vlastní dřevěné plachetnice. Věnovali se také tréninku mladých sportovců, dědeček Jiří byl trenérem juniorské reprezentace v jachtingu a lyžování. Na tuto tradici navázali oba moji rodiče, kteří aktivně závodili na českých i světových jachtařských závodech a jsou několikanásobní mistři republiky v lodních třídách Finn a Evropa. Táta Roman se později jako trenér profesionálních světových jachtařů zúčastnil také olympijských her v Sydney, Aténách, Pekingu, Londýně a Riu. Vedle toho se zabýval i výrobou a vývojem lodí. Máma Markéta byla úspěšnou „evropářkou“ a jako jedna z mála se pyšní titulem „Mistr Sportu“.

V jachtařském prostředí jsme tak s bratrem Ondrou vyrůstali od malička, jachting je součást našeho života. Dědečci i rodiče nám předali mnoho cenných rad a zkušeností, z kterých na lodi čerpáme dodnes.

Se závodním jachtingem jsem začal již jako malý kluk v Jachtklubu Brno. Moje cesta vedla přes lodní třídy Optimist, Evropa, Laser 4.7, Laser Radial až k olympijské lodní třídě ILCA 7 (Laser Standard), na které jsem měl čest reprezentovat Českou republiku na olympijských hrách v Londýně a Riu. V rámci kariéry jsem měl možnost trénovat s nejlepšími světovými jachtaři a setkal se s různými tréninkovými přístupy, získal plno cenných kontaktů a mnoho jachtařských zkušeností a znalostí.

V roce 2022 vznikla společnost KiviSailing s.r.o, která se zaměřuje na prodej lodí a jachtařského vybavení. V nabídce máme kvalitní produkty, které sami používáme na jachtařských závodech. Díky našemu dlouhodobému rodinnému know-how a osobním zkušenostem umíme zákazníkům detailně poradit s nejvhodnějším vybavením či materiálem.  Kromě prodeje nabízíme i opravy a půjčení lodí ILCA.

Viktor Teplý